Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

piątek, 24 maja 2013

PRĘCIK / TEATR BAJ POMORSKI W TORUNIU / AUTOR: MALINA PRZEŚLUGA / REŻYSERIA I SCENOGRAFIA: ZBIGNIEW LISOWSKIponiedziałek, 3 czerwca godz. 18.00
Spektakl dla dzieci od 7 lat, czas trwania: 60 minut.Mamy w sobie takie małe, malutkie coś. Każdy z nas ma, ale zupełnie inne – takie swoje. Świeci się, ale czasem też gaśnie. Wolimy, żeby świeciło i grzało nas od środka, ale nie bardzo mamy na to wpływ.
Jeśli tylko zechcemy, możemy ożywić cały otaczający nas świat: kapcie leżące pod łóżkiem, podskakujący co rano budzik czy najukochańszego, wytarganego za uszy misia. Przyjaciele dziecięcych lat towarzyszą nam ciągle, dodając otuchy w najsmutniejszych chwilach.

Nasze kapcie, poduszki, budziki, misie i wszystkie ukryte skarby tęsknią, gdy nas nie ma. Ich oczami widać dopiero, czym jest pustka dziecięcego pokoju.

Jednak nie po to tu jesteśmy, żeby się smucić. Wyobraźnia daje nam szansę, by spojrzeć na świat oczami najmniejszych przedmiotów, tak aby nawet najsmutniejsze historie dały nam odrobinę nadziei.

Katarzyna Skręt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz