Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

środa, 22 maja 2013

Oliwimy tryby Teatralnej KaruzeliNiebawem będziemy mogli zasiąść bezpiecznie w fotelach, unieść nogi nad podłogę i poddać się jej kolejnym obrotom.
Zatrą się granice czasu i przestrzeni. Wirując w rytmie nadanym przez Karuzelę będziemy sobie równi – o równych szansach na zrozumienie oraz z przyzwoleniem na zapatrzenie się.
Pinokio poprowadzi nas za rękę ku krainom nieodkrytym, zapomnianym i przemilczanym – zachęcając do odważnego ich poznawania.

Słoń i kwiat pokażą nam jak patrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy - bycia uważnym na najmniejsze szczegóły, które wraz z pierwszym spojrzeniem wydają się zupełnie niepotrzebne. Nusia przeprowadzi nas przez ciemny las, abyśmy przestali się bać tego, czego nie widać. Natomiast Jan Dorman zaprosi na plac zabaw, gdzie mali i duzi mają tyle samo do powiedzenia. Tkwiące w nas lęki i ograniczenia przełamywać będzie Wnyk, wyruszający na pole bitwy odziany jedynie (i aż) w nadzieję. Ściananaświat rozpadnie się, gdy zrozumiemy jak wiele nas łączy, a jak niewiele dzieli. Razem z odgłosami Lulajki - pomiędzy jawą i snem - oddamy się przemożnej chęci latania w przestworzach. Spektakl Pręcik uświadomi, jak ważna jest rozmowa o tym, czego najbardziej się boimy - utracie najbliższych. Wraz z szaloną i  rozgadaną Maszyną do opowiadania bajek wyruszymy w podróż w najgłębsze zakamarki naszej wyobraźni. Wspólnie otworzymy także zakurzoną szafę, aby móc uwolnić z niej dziewczynę - Kopciuszka, marzącą o tym, by w bajkach przestano mówić o niej banalnie. A kiedy bogowie wrócą na ziemię, zrozumiemy, że tak naprawdę wcale nie różnią się od ludzi.

Już 1 czerwca Pinokio zakręci Teatralną Karuzelą. Dajcie się wciągnąć w wir wydarzeń.

Kasia i Patrycja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz