Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

niedziela, 3 czerwca 2012

Niebieski jak niebo, żółty jak słońce!

Wyobrażacie sobie świat bez kolorów? Oczywiście, że nie. Na szczęście bohaterowie "Pokolorowanek" znają sposób na nadanie mu najpiękniejszych barw.
Jak pomalować niebo, aby miało kolor nieba? Co zrobić, by słońce było koloru słońca?
Okazuje się, że wystarczą barwnie ubrane dzieci, pędzel i odrobina magii! "Pokolorowanki" uczą maluchy rozpoznawania kolorów na prostych i znanych wszystkim przykładach. 
Niebieski jak niebo. Żółty jak słońce. Żółty jak cytryna. Czerwony jak serce. Czerwony jak krew. Zielony?

"Zielone są drzewa!
Zielone są liście!
Zielona jest trawa,
oczy - oczywiście!"

Tej chwytliwej piosenki szybko nauczyły się wszystkie dzieciaki. Z uśmiechem i radością proponowały bohaterom stworzenie kolejnych kolorów, by świat stał się jeszcze piękniejszy. Po każdej propozycji młodych widzów, poszukiwacze barw biegli do malarza, a ten w magiczny sposób urzeczywistniał kolorowy pomysł, wywołując na twarzach dzieci coraz większy uśmiech.
Świetnie bawili się także rodzice! Co chwila zwracali uwagę pociech na malowane na białych ścianach obrazki. Widać było, że wszyscy są zadowoleni. 
Spektakl był świetny! Nie tylko ze względu na przekaz, lecz również muzycznie i plastycznie. Całość prezentowała się pięknie i idealnie wprowadzała widzów w magiczny świat barw.
Cieszę się, że miałam okazję obejrzeć widowisko, które bawiąc, potrafi młodą publiczność tak wiele nauczyć.

Justyna Firkowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz