Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

piątek, 1 czerwca 2012

Najmniejszy Bal Świata


Teatralna Karuzela ruszyła... i to w jakim stylu! Spektakl Najmniejszy Bal Świata Teatru Baj Pomorski zabrał nas na spotkanie z niesforną Migotką,  z którą nawet rodzice nie mogli się dogadać. Zwrócili się o pomoc do telewizyjnej „Superniani”- Tomasza Pomagalskiego. Wzięli udział w jego programie, który jak się okazało nie należał do płytkich tematycznie, nudnych, czy śmiesznych, ponieważ dotknął bardzo rzeczywistego problemu wychowawczego.

Najmniejszy Bal Świata w reżyserii Pawła Aignera przeznaczony jest dla najmłodszych widzów lecz sądzę, po reakcjach na widowni, na której widziałem dzieci starsze, młodzież, i dorosłych, że wszyscy czerpali przyjemność z oglądania toruńskiego zespołu. Poza tym każdy z nas na widowni mógł wyciągnąć ze spektaklu coś wartościowego: najmłodsi mogli  identyfikować się z główną „niegrzeczną” bohaterką, a młodzież i dorośli zauważyli, że miłość do rodziców oraz przyjaźń w życiu codziennym są jednymi z najważniejszych wartości.

To co pisze wydaje się dosyć naiwne, ale muszę przyznać, że były momenty, w których bardzo się wzruszyłem. Jeśli istnieją ludzie, którzy są ułożeni, a z okazywaniem uczuć nie mają problemów, to w spektaklu może ich zainteresować nowa technologia, otóż zespół z Baja Pomorskiego wykorzystał telewizyjną technologię blue box, bez której przemiana Migotki nie mogłaby się odbyć na naszych oczach.

To dopiero początek Teatralnej Karuzeli więc zapowiada się bardzo udany Festiwal w Teatrze Pinokio. Pozostaje mi pogratulować spektaklu i podziękować twórcom za wielość dobrych emocji.

Anastazy Pierzgalski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz