Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

wtorek, 21 czerwca 2011

XIII Wystawa Wakacje z Lalkami
PINOKIO W DRODZE

Na czas XIII wystawy plastyki teatralnej Teatru Lalki i Aktora PINOKIO, wasz drewniany przyjaciel postanowił wyruszyć w wakacyjną podróż. Tym razem przeniósł się do Centralnego Muzeum Włókiennictwa, dokąd zabierze ze sobą wybrane lalki i kostiumy teatralne. Wystawa ma miejsce w urokliwym skansenie w Willi Letniskowej. Każdy ze znajdujących się tam pokoi, dzięki użytym elementom scenograficznym, kostiumom i lalkom, tworzy swój niepowtarzalny czar. Podczas wystawy zwiedzić można między innymi tajemniczy świat Oza, chłodną krainę śniegu i uczestniczyć w rozmaitych warsztatach, które skupiają się na rozwijaniu teatralnej wyobraźni. W ramach dodatkowej atrakcji można obejrzeć prace dzieci zaprzyjaźnionych z PINOKIEM z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 przy ulicy Karolewskiej - galeria ich rysunków nosi nazwę "Pinokio oczami dziecka".
Na wystawie zaprezentujemy prace scenografów, którzy w ciągu ostatnich lat współpracowali z PINOKIEM: Dariusza Panasa, Aleksandra Maksymiaka, Marka Zakosteleckiego, Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, Pawła Walickiego, Matyldy Kotlińskiej i Wandy Kowalskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 lipca o godz. 17.00
Na wystawę „Pinokio w drodze” zapraszamy do Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi - Willa Letniskowa, wejście od ulicy Milionowej.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00, do 12 sierpnia.
Informacje oraz zapisy indywidualne i grupowe pod numerem telefonu: 781 699 990


A tak było rok temu:


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz