Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

środa, 22 lutego 2012


2 marca 2012

TEATR/LITERATURA/FILM

Start:  godz. 19 /duże foyer/

 - Otwarcie wystawy grafik Andrzeja Dworakowskiego, autora scenografii do spektaklu „Bruno   Schulz: Historia występnej wyobraźni” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

 - godz. 19.30 spektakl „Bruno Schulz: Historia występnej wyobraźni” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

 - Po spektaklu spotkanie z Krzysztofem Miklaszewskim autorem książki „Zatracenie się w Schulzu”

 - godz. 21. 30 Projekcje filmów, reżyseria Krzysztof Miklaszewski:

"Ostatni z Schulzów" to dokumentalna opowieść o losach ocalonego z holocaustu i żyjącego w Europie rodzeństwa: bratanicy i bratanka Brunona Schulza. Tło filmu stanowi historia drohobyckiej rodziny Schulzów zdokumentowana zarówno w relacji z warszawskiej wystawy "Bruno Schulz. Ad memoriam", jak i w kilku londyńskich rozmowach z Jakubem, ostatnim z Schulzów…

"Ulica Krokodyli nad ...Tamizą" to z kolei filmowa próba uchwycenia fenomenu teatralnej inscenizacji prozy Schulza przez twórców brytyjskiego Theatre de Complicite pod kierunkiem Simona Mc Burneya. Ujawniające prawdziwa fascynację Schulzem reżyserskie credo zderzone zostaje nie tylko z oceanami najbardziej prominentnych londyńskich krytyków. Niespodziewanym bowiem komentarzem stają się wyznania żyjących na wyspach uczniów Brunona z Lydią Burstin - dziewczynką z perwersyjnych grafik.

cena biletów: 20 zł
studenci z rabatem: 12 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz