Teatr PINOKIO w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru: 42 636 66 90

piątek, 2 grudnia 2011

WERNISAŻ WYSTAWY POKRZEPIDEŁKO
Ewy i Pawła Pawlaków 9 grudnia 2011 r., godz. 16.00


Czym jest Pokrzepidełko? Skąd się wzięło? Jak wygląda?! Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się odwiedzając wystawę pary znakomitych polskich ilustratorów: Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka. Na wystawie obejrzeć będzie można wiele zimowo pokrzepiających ilustracji.

Ewa Kozyra-Pawlak - Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecna Akademia Sztuk Pięknych), gdzie w roku 1985 uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w pracowni projektowania graficznego J. J. Aleksiuna i w pracowni grafiki warsztatowej E. Geta-Stankiewicza. Zajmuje się ilustracją, grafiką wydawniczą i kaligrafią, a także poezją dla dzieci. Współpracowała z czasopismami dla dzieci - "Świerszczyk" i "Miś". Zilustrowała m.in.: książkę autorską "Zagadki od Sasa do lasa" i "Zagadki od Sasa do lasa";  "Jedzie pociąg z daleka" (Muchomor, Warszawa 2004), "The Elves and the Old Shoemaker" (Kyowon, Seul 2005), "Księżniczka na ziarnku grochu" (Media Rodzina, Poznań 2008).

Paweł Pawlak - Urodzony we Wrocławiu, gdzie w 1985 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecna Akademia Sztuk Pięknych). Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, malarstwem i oprawą obrazów. Jest autorem scenografii do dziesięciu spektakli teatralnych dla dzieci. Współpracuje z wydawcami książek i czasopism dla dzieci z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Korei i Kanady. Wielokrotnie nagradzany, zilustrował m.in.: "Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty" (Gianni Rodari, Muchomor, Warszawa 2003), "Z górki na pazurki" (Zofia Beszczyńska, Media Rodzina, Poznań 2005), "Chodzi, chodzi baj po ścianie" (Kazimiera Iłłakowiczówna, Media Rodzina, Poznań 2007), "Kotek, który merdał ogonem" (Gérard Moncomble & Paweł Pawlak, Muchomor, Warszawa 2008), "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" (Wojciech Widłak, Format, Łagiewniki 2008). W swoim dorobku posiada również dwie książki autorskie: "Jajuńciek"(Muchomor, Warszawa 2005) oraz "Nocny Maciek" (Wydawnictwo Stentor/Kora, Warszawa 2008).

 Teatr Pinokio zaprasza wraz z blogiem o literaturze dla dzieci www.pozarozkladem.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz